Witamy na oficjalnej stronie Torpeda Team,,Atleci XXI wieku''- czyli gracze to też sportowcy
Data 24.01.2013
Autor ElmiZ
Linki n/a
Ocena

Strona 1 z 1
Progaming to elektroniczny sport profesjonalny, gry komputerowe obecnie są traktowane jako sport i gracze osiągają najwyższy sportowy poziom.Profesjonalne granie zaczęło się od turnieju turniej "Red annihilation", który odbył się w Maju 1997 roku .Twórca gry "QUAKE" John Carmack zaoferował wtedy zwycięscy ferrari 328 GTS cabriolet. Dennis "Thresh" Fong zwycięzca owego turnieju uchodzi za pierwszego profesjonalnego gracza.Obecnie progaming kwitnie przede wszystkim w Korei południowej, około 50% pro - gamerow z całego świata pochodzi właśnie stamtąd. Zawodowi gracze pochodzący z Korei południowej grający w Starcraft zarabiają nawet od 300 do 350 tys. dolarów rocznie te sumy wynikają z kontraktów a są jeszcze nagrody to naprawdę wielkie gwiazdy. Gracz będący legendą Starcraft'a jest oblegany cały czas przez fanów proszących o autograf.
By owi zawodowi gracze mieli okazje wykazać się są organizowane turnieje takie jak ESWC.
Głównym organizatorem od samego początku była organizacja Games Services. Pierwsza edycja owego turnieju sięga roku 2003, kiedy to do boju stanęło 324 graczy z całego świata. Walczyli oni o 156 000 dolarów, które podzielono na 5 turniejów głównych. Dla przypomnienia, na tych rozgrywkach "czarnym koniem" okazał się Cooller, który mając ledwo skończone 16 lat zdeklasował wszystkich stając się gwiazdą światowego formatu, której blask trwa to dziś... Cała impreza okazała się strzałem w dziesiątkę, dlatego też pod koniec jej trwania organizatorzy z czystym sumieniem mogli zapewnić widzów i zawodników, że następna edycja odbędzie się już za rok...
Matthieu Dallon - przewodniczący Games Services cytuję pisze
"Nasza organizacja co roku wybiera najbardziej popularne gry nie reprezentujemy jednak przemyslu komputerowego organizujemy mistrzostwa swiata sportow elektronicznych wybieramy 5 czy 6 tytulow a tym czasem co roku pojawia się ich z 800."
Wracając do tematu jakie zdolności powinien mieć pro-gamer?Moim zdaniem trzeba być przede wszystkim w formie, rozumiem przez to iż należy się wyspac mieć dobre samo poczucie i umiec się koncentrować przydają się również pewne możliwości fizyczne najważniejsze jest jednak co innego koordynacja reki i nadgarstka oraz refleks. Najlepsi zawodnicy wyróżniają się właśnie tymi umiejętnościami mają świetny refleks oraz znakomitą koordynacje ręki dzięki czemu mogą precyzyjnie celować myszką na ekranie.
Podobnie twierdzi dziennikarz Michał Blicharz cytując co pisze
"Dobry gracz komputerowy to ktoś kto ma predyspozycje. Jak każda dziedzina ta wymaga szczególnych umiejętności potrzebne są nie przeciętnie sprawna ręka i bystre oko, niezwykła zdolność do umiejscowienia obiektów w przestrzeni 3D oraz umiejętność dedukcji i wykonywania jednocześnie kilku zadań."

Jeremy "Droodie" Vidal - mistrz Francji w PES dodaje również "Najtrudniej być ciągle skoncentrowanym, silnym psychicznie grając na oczach tylu ludzi odczuwa się presje stawka jest zarówno sukces sportowy jak i finansowy nie latwo jest oprzec się presji zachować rownowage psychiczna najtrudniejasza rozgrywka toczy się w naszej glowie."
Zawodników uprawiających sporty elektroniczne można uznać za sportowców tak samo bowiem jak sportowcy przechodzą trening są też powiązani z sponsorami, to ludzie którym często nie udało się zaistnieć w innej dziedzinie nie wybili się i dzięki grą komputerowym zdobyli rozgłos.
Jest taki etap kiedy człowiek czuje się dobry w jakąś gre i staje się nią całkowicie zafascynowany ten etap z regoly nie trwa dluzej niż 12 - 15 miesięcy przez ten okres mamy ochotę cały czas grać w tę gre, nieustannie trenować. Dla większości nie liczą się wtedy członkowie zespołu, mogą grać wtedy nawet 10 godzin dziennie. Większość ludzi, którzy osiągneli wysoki poziom przeszla ten etap, ale w pewnej chwili sama gra dla gry nie wystarcza i przestaje mieć nawet sens i dlatego gdyby przestano organizować mistrzostwa w sportach elektronicznych oraz gdyby nie było możliwości trenowania w zespole ci najlepsi przestali by grać bo tak naprawdę nakręca ich rywalizacja.
Dużym krokiem na przód było uczestniczenie w turniejach zespołów dziewcząt co przyczyniło się do zmiany wizerunku sportów elektronicznych, równocześnie zmienił się charakter zawodów międzynarodowych. Udział zespołów złożonych z dziewcząt sprawił, że atmosfera turniejów stała się inna.Wizerunek grazcza w ciągu kilku ost. Lat wyraźnie się zmienił wcześniej postrzegano go jako osobnika z czerwonymi oczami niemal że autystę pozostającego na marginesie społeczeństwa, ale stosunkowo od niedawna gracze a zwłaszcza zawodowcy stają się rozpoznawalni niczym prawdziwi sportowcy .Nawet ktoś bardzo nieśmiały albo niepozorny może okazać się mistrzem w grach komputerowych dzięki temu może odmienić swój wizerunek w oczach społeczeństwa.Progaming ma tę rzadką ceche, że narodził się z luckiej pasji.
Czy telewizja zrozumie w pore, że zjawisko o którym mówa jest naprawdę widowiskowe?

Musisz być zarejestrowany i zalogowany by ocenić artykuł!


You have to login!

register now!
login

MY W SIECI:

Nasze community na STEAM
Nasza ekipa w Grand Theft Auto V
Nasza gildia w Path of Exile

STATYSTYKI:

Odwiedzin dzisiaj: 48

Odwiedzin wczoraj: 346

Wszystkich odwiedzin: 359560

Zarejestrowanych: 165

Online: 0  Gości: 4

Design: Czerwiec

Code: Mefju Koder